Головний диригент


Скакун Віталій Михайлович

народний артист України

Головний диригент та ідейний засновник Полтавського академічного симфонічного оркестру. Палкий пропагандист класичної симфонічної музики на Полтавщині та в Україні, продовжувач великих традицій, котрі заклав на початку ХХ-го століття відомий диригент та засновник Полтавського музичного коледжу ім. М.В. Лисенка Дмитро Ахшарумов.

Скакун Віталій Михайлович народився 22 лютого 1950 року. Навчався в Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського. Здобув там дві вищі освіти: 1968 – 1973 роки диригент хору, 1976 – 1980 роки диригент оперно - симфонічного оркестру.

З 2000 року працював на посаді головного диригента Полтавського симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя.

У 2005 році отримав звання «Заслужений артист України». У 2010 році отримав звання «Народний артист України». З 2012 року є членом Національної спілки композиторів України.

Створив музику до вистав, що користуються популярністю серед глядачів: «Енеїда», «Ніч перед Різдвом». У творчій спадщині Віталія Михайловича є також пісні та романси, створені разом з відомими поетами Полтавщини.

Він має різні премії, нагороди та відзнаки: диплом лауреата обласної преміями ім. Панаса Мирного, диплом лауреата обласної премії ім. І.П. Котляревського від 26.08.2010 «Подія року» за серію створених у 2010 році концертних програм класичної симфонічної музики та написання музики до вистави «Енеїда», диплом Українського музично-драматичного театру «Еней» (м. Москва) за збереження та популяризацію світових шедеврів оперного та симфонічного мистецтва від 29.04.2010, диплом лауреата 4-го міжнародного музичного фестивалю «Єврооркестр» (м. Жуковський, Росія), грамоту від УПЦ Київського патріархату Полтавської єпархії за вагомий особистий внесок у справі відродження духовності та утвердження Українського Православ’я на Полтавщині (2015 рік), ювілейна відзнака Полтавської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток і зміцнення Полтавщини.

Полтавський академічний симфонічний оркестр 26 червня о 19 год. запрошує до Театру ім. М. Гоголя на закриття концертного сезону. До вашої уваги кращі солісти Оркестру, відомі як у Полтаві, так і за її межами. Перш за все, народний артист України Юрій Кириченко виконає Іспанську симфонію для скрипки з оркестром Е. Лало, а також, звучатимуть твори у виконанні заслуженого артиста Едуарда Головашича (тромбон), Тетяни Франчук (ф-но), Олени Терещук (гобой), Олексія Оріщенко (труба), Святослава Єзерського (віолончель). Диригент - Єлізар Пащенко. Квитки можна придбати в касі театру та за тел. 066-558-21-18.