История оркестру

Комунальний заклад «Полтавський симфонічний оркестр» Полтавської обласної ради має глибоку історію творчого розвитку та становлення на ниві симфонічної музики України.

 Розпочав свою творчу діяльність Оркестр у 2000 році при Полтавському обласному українському музично - драматичному театрі імені М.В. Гоголя, як творча галузь театру.

З 01.03.2005 року на базі Полтавського обласного українського музично - драматичного театру імені М.В. Гоголя, як окрему творчу одиницю створено Полтавський симфонічний оркестр (наказ Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації від 28.03.2005 року №88 «Про створення окремої творчої одиниці»).

Рішенням Полтавської обласної ради другого пленарного засідання одинадцятої позачергової сесії сьомого скликання    від 23 листопада 2016 року №288 «Про створення комунального закладу «Полтавський симфонічний оркестр» Полтавської обласної ради» Оркестр виокремлюється в самостійний комунальний заклад Полтавської обласної ради.

 У зв’язку з наданням статусу АКАДЕМІЧНОГО творчому колективу Полтавського симфонічного оркестру Полтавської обласної ради наказ Міністерства культури України від 27.03.2019 № 252 «Про надання статусу академічного творчому колективу  Полтавського симфонічного оркестру Полтавської обласної ради» та рішення Полтавської обласної ради від 25.07.2019 № 1148 «Про зміну найменування комунального закладу «Полтавський симфонічний оркестр» Полтавської обласної ради, Оркестр змінює статус на «ПОЛТАВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР».


Оркестр сьогодні 


На сьогодні Оркестр забезпечений концертною залою для проведення репетицій та виступів. Приміщення  зали оснащене сучасним звуковим та світловим обладнанням.

Головним диригентом та ідейним засновником Полтавського симфонічного оркестру є народний артист України Скакун Віталій Михайлович.

Скакун В.М. – палкий пропагандист класичної симфонічної музики на Полтавщині та в Україні, продовжувач великих традицій, котрі заклав на початку ХХ-го століття відомий диригент та засновник Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка Дмитро Ахшарумов.

Диригент Оркестру, перший кларнет  – випускник Донецької державної музичної академії ім. С.С. Прокоф’єва, Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, викладач Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка,  Єлізар Пащенко.

Постійними творчими виконавцями Оркестру є плеяда кращих музикантів міста Полтави та інших регіонів України, які співпрацюють з Оркестром від дня заснування.

Симфонічний оркестр був і залишається творчою лабораторією сучасних українських композиторів, диригентів і солістів. Колектив популярний у Полтавській області та добре знаний в Україні та за кордоном. Репертуар оркестру складають симфонії та концерти Бетховена, Брамса, Шуберта, Ліста, Рахманінова, Чайковського, Прокоф’єва, Шостаковича, симфонічні твори від епохи бароко до сучасного авангарду, акомпонементи інструментальних і вокальних творів, сучасні естрадні твори, джазові композиції.

Оркестр - пропагандист світової класичної та сучасної української музики серед українського люду і світової громади.


Полтавський академічний симфонічний оркестр 26 червня о 19 год. запрошує до Театру ім. М. Гоголя на закриття концертного сезону. До вашої уваги кращі солісти Оркестру, відомі як у Полтаві, так і за її межами. Перш за все, народний артист України Юрій Кириченко виконає Іспанську симфонію для скрипки з оркестром Е. Лало, а також, звучатимуть твори у виконанні заслуженого артиста Едуарда Головашича (тромбон), Тетяни Франчук (ф-но), Олени Терещук (гобой), Олексія Оріщенко (труба), Святослава Єзерського (віолончель). Диригент - Єлізар Пащенко. Квитки можна придбати в касі театру та за тел. 066-558-21-18.