Творча біографія художнього керівника та диригента Полтавського симфонічного оркестру, Народного артиста України Віталія СКАКУНА

Віталій Михайлович Скакун, 1950 року народження, закінчив Київську Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського. Здобув там дві вищі освіти: 1968 - 1973 рр. диригент хору, 1976 - 1980 рр. диригент оперно-симфонічного оркестра.

З 1979 по 1990 роки працював диригентом в оркестрах м. Києва.

В 1991 року переїхав з сім'єю з Києва до Полтави, працює диригентом Полтавського академічного музично-драматичного театру ім. М.Гоголя, де в 2000 році заснував Полтавський симфонічний оркестр в кількості 55 осіб.

У 2005 році отримав першу, але не останню державну нагороду - Заслужений артист України. Та вже через 5 років, у 2010, отримав ще одну державну нагороду - Народний артист України.

Віталій Скакун є палким пропагандистом класичної світової та української музики, співпрацює з відомими музикантами, диригентами, композиторами України та світу.

Відомий діяч також створив музику до театральних вистав:
"Енеїда" І.П.Котляревського,
"Ніч перед Різдвом" М.В. Гоголя, 
"Сорочинський ярмарок" М.В. Гоголя.

У творчій спадщині Віталія Михайловича є також романси, створені з відомим поетами Полтавщини.

За визначну композиторську діяльність Віталій Скакун в 2002 році отримав літературно-мистецьку премію ім. П.Мирного. В 2010 році отримав диплом лауреата обласної премії ім. І.П. Котляревського "Подія року" за серію створених концертних програм класичної симфонічної музики та написання музики до вистави "Енеїда". У цьому ж році отримав диплом Українського музично-драматичного театра "Еней" (м. Москва) за збереження та популяризацію світових шедеврів оперного та симфонічного мистецтва; диплом лауреата 4-го міжнародного музичного фестивалю Єврооркестр (Росія); ювілейну відзнаку Полтавської обласної державної адміністрації Полтавської обласної ради за вагомий внесок у розвиток і зміцнення Полтавщини, тощо.

Враховуючи великий досвід роботи з симфонічним оркестром, широкий репертуар та яскраві творчі здобутки, Маестро запрошують в якості диригента-гастролера симфонічні оркестри України.

В 2006 році Полтавський симфонічний оркестр під керуванням В.Скакуна гастролював в Італії, дав біля 50 концертів, пропагуючи високі зразки класичної музики та популяризуючи українську музичну спадщину.

З 2012 року Віталій Скакун є членом Національної спілки композиторів України.

© 2008—2019 Полтавський симфонічній оркестр. Всі права захищені.

Веб студія AStra Link. Розробка і супровід сайтів.