Головний диригент, ідейний засновник Оркестру

Скакун Віталій Михайлович – Головний диригент

Ідейний засновник Оркестру 

Народний артист України

 

Палкий пропагандист класичної симфонічної музики на Полтавщині та в Україні, продовжувач великих традицій, котрі заклав на початку ХХ-го століття відомий диригент Дмитро Ахшарумов.

 

Біографія

Народився 22 лютого 1950 року. Навчався в Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського. Здобув там дві вищі освіти: 1968 – 1973 роки диригент хору, 1976 – 1980 роки диригент оперно-симфонічного оркестру.

  • З 2000 року працював на посаді головного диригента Полтавського симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя.
  • У 2005 році отримав звання «Заслужений артист України».
  • У 2010 році отримав звання «Народний артист України».
  • З 2012 року є членом Національної спілки композиторів України.

 

Створив музику до вистав, що користуються популярністю серед глядачів: «Енеїда», «Ніч перед Різдвом». У творчій спадщині Віталія Михайловича є також пісні та романси, створені разом з відомими поетами Полтавщини.

Має різні премії, нагороди та відзнаки: диплом лауреата обласної преміями ім. Панаса Мирного, диплом лауреата обласної премії ім. І.П. Котляревського від 26.08.2010 «Подія року» за серію створених у 2010 році концертних програм класичної симфонічної музики та написання музики до вистави «Енеїда», диплом Українського музично-драматичного театру «Еней» (м. Москва) за збереження та популяризацію світових шедеврів оперного та симфонічного мистецтва від 29.04.2010, диплом лауреата 4-го міжнародного музичного фестивалю «Єврооркестр» (м.Жуковський, Росія), грамоту від УПЦ Київського патріархату Полтавської єпархії за вагомий особистий внесок у справі відродження духовності та утвердження Українського Православ’я на Полтавщині (2015 рік), ювілейна відзнака Полтавської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток і зміцнення Полтавщини.