Історія оркестру

Історія оркестру

Комунальний заклад «Полтавський академічний симфонічний оркестр» Полтавської обласної ради має глибоку історію творчого розвитку та становлення на ниві симфонічної музики України.

Розпочав свою творчу діяльність Оркестр у 2000 році при Полтавському обласному українському музично - драматичному театрі імені М.В. Гоголя, як творча галузь театру.

З 01.03.2005 року на базі Полтавського обласного українського музично - драматичного театру імені М.В. Гоголя, як окрему творчу одиницю створено Полтавський симфонічний Оркестр (наказ Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації від 28.03.2005 року №88 «Про створення окремої творчої одиниці»).

Рішенням Полтавської обласної ради другого пленарного засідання одинадцятої позачергової сесії сьомого скликання від 23 листопада 2016 року №288 «Про створення комунального закладу «Полтавський симфонічний оркестр» Полтавської обласної ради» Оркестр виокремлюється в самостійний комунальний заклад Полтавської обласної ради.

У зв’язку з наданням статусу АКАДЕМІЧНОГО творчому колективу Полтавського симфонічного оркестру Полтавської обласної ради наказ Міністерства культури України від 27.03.2019 № 252 «Про надання статусу академічного творчому колективу Полтавського симфонічного Оркестру Полтавської обласної ради» та рішення Полтавської обласної ради від 25.07.2019 № 1148 «Про зміну найменування комунального закладу «Полтавський симфонічний оркестр» Полтавської обласної ради, Оркестр змінює статус на «ПОЛТАВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР».

 

Історія оркестру - Полтавський академічний симфонічний оркестр

 

Оркестр сьогодні

Симфонічний Оркестр був і залишається творчою лабораторією сучасних українських композиторів, диригентів і солістів. Колектив популярний у Полтавській області та добре знаний в Україні та за кордоном. Репертуар оркестру складають симфонії та концерти Бетховена, Брамса, Шуберта, Ліста, Рахманінова, Чайковського, Прокоф’єва, Шостаковича, симфонічні твори від епохи бароко до сучасного авангарду, акомпонементи інструментальних і вокальних творів, сучасні естрадні твори, джазові композиції.

Оркестр - підтримує величний напрямок світової класичної та сучасної української музики серед своїх співвітчизників і світової громади. Постійно збільшує коло своїх відданих шанувальників та друзів. Вдосконалюється своєю старанністю і наполегливістю. Кожен тут залишає частину себе і свого безмежного серця викоханого любов'ю до вічного - до музики.

На сьогодні Оркестр забезпечений концертною залою для проведення репетицій та виступів. Приміщення зали оснащене сучасним звуковим та світловим обладнанням.

Постійними творчими виконавцями Оркестру є плеяда кращих музикантів міста Полтави та інших регіонів України, які співпрацюють з Оркестром від дня заснування.

Історія оркестру - Полтавський академічний симфонічний оркестр

 Ми чекаємо Вас на наших концертах!